هزینه آزمون آیلتس


هزینه آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک

هزینه آزمون آیلتس

هزینه آزمون آیلتس ۲۰۲۴

آزمون آیلتس به عنوان پر مخاطب ترین آزمون زبان در ایران دستخوش تغییر قیمتی شده است. ابتدا ذکر این نکته ضروری است که این آزمون در کشورهای مختلف در محدوده قیمتی 220 تا 250 دلار برگزار می شود. در ایران به علت تخصیص ارز برای آزمون آیلتس این آزمون بین المللی با قیمتی به مراتب پایین تر برگزار میشود.

در جدید ترین آپدیت موسسات، آزمون آیلتس جنرال با قیمت 8،490،000 و آزمون آیلتس آکادمیک با قیمت 8،990،000 در حال برگزاری است. در نظر داشته باشید که قیمت ارز میتواند باعث تغییرات محدود قیمتی برای این آزمون در سال 1403 شود.


  تغییرات آزمون آیلتس در سال 1403


  توصیه تیم کاریزما شرکت در آزمون های آزمایشی یا ماک قبل از آزمون اصلی است. البته خوشبختانه در سال 2024 امکان شرکت در تک اسکیل SKILL فراهم است و شما میتوانید در صورت دریافت نمره کم در یکی از مهارت ها فقط در آن مهارت مجدد شرکت کنید. یکی از اصلی ترین تغییرات آزمو ن آیلتس در سال 1403 امکان شرکت در آزمون آیلتس به شکل کامپیوتری در داخل سنتر است. اولین و مهم ترین نکته در این زمینه توجه به کسب مهارت در استفاده از کامپیوتر برای این این آزمون است.برای این منظور آزمون های آزمایشی موسسات معتبر میتواند راهکاری مناسب باشد تا بتوانید در هزینه خود برای آیلتس صرفه جویی کنید. در لینک های زیر تغییرات قیمت و زمان برگزاری آزمون آیلتس در موسسات مختلف از جمله ایرسافام در سال 1403 بررسی شده است.


هزینه آیلتس در کشورهای مختلفهزینه شرکت در آزمون آیلتس بسته به کشوری که در آن امتحان می دهید می تواند متفاوت باشد. در اینجا چند نمونه از هزینه تقریبی آزمون آیلتس در کشورهای مختلف آورده شده است:

ایالات متحده آمریکا: هزینه شرکت در آزمون آیلتس در آمریکا حدود 245 دلار است.

انگلستان: قیمت آزمون آیلتس در انگلستان تقریباً 170 پوند است.

استرالیا: هزینه آزمون آیلتس در استرالیا حدود 330 دلار استرالیا می باشد.

کانادا: هزینه شرکت در آزمون آیلتس در کانادا تقریباً 319 دلار کانادا می باشد.

هند: هزینه آزمون آیلتس در هند حدود 14000 روپیه است.

چین: قیمت آزمون آیلتس در چین حدود 2270 یوان است.

این قیمت‌ها ممکن است تغییر کنند و ممکن است بسته به مرکز آزمایش و مکان در هر کشور متفاوت باشد. توصیه می شود برای اطلاع از به روزترین قیمت به وب سایت رسمی آیلتس مراجعه کنید یا مستقیماً با مرکز آزمون تماس بگیرید.


ثبت نام آیلتس

 • در سایت رسمی آیلتس IDP یک اکانت برای خود ایجاد کنید.
 • زمان و مکان خود را برای این امتحان انتخاب کنید( انتخاب شهر و سنتر)
 • فرم ثبت نام را که شامل اطلاعات هویتی شما میباشد پرکنید و دقت نمایید تا اطلاعات از جمله نام خود را به درستی وارد کرده باشید
 • نوع آزمون را بین دو گزینه اصلی IELTS Academic و IELTS General انتخاب نمایید.
 • هزینه ثبت نام را به صورت آنلاین یا غیر مستقیم پرداخت کنید. در روش مستقیم شما حسابی در خارج کشور دارید و اگر این امکان نبود میتوانید این هزینه را به سنتر برگزاری آزمون در ایران پرداخت نمایید. برای این نوع پرداخت به قسمت بالا مراجعه نمایید.
 • پس از تکمیل اطلاعات لینکی حاوی اطلاعات کامل ازمون دریافت خواهید کرد.
 • .

  ارسال دیدگاه